By   28 marca 2018

Przekonaliśmy naszego coacha z uznanego i znanego portalu pracy i kariery szukampracy.pl do przygotowania aktualnej analizy dot. działań, którymi można wesprzeć własną karierę. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Opracowywanie rozwoju zawodowego powinno być istotną domeną życia każdego pracownika, który poważnie myśli o szeroko pojmowanej przyszłości. Tak postrzegana przedsiębiorczość to nie tylko mądre postępowanie, ale przede wszystkim zapewniające niemałe beneficja. Czego można się spodziewać?

Dzięki planowaniu indywidualnej kariery profesjonalisty mamy świadomość, gdzie podążamy, jak zamierzamy tam dotrzeć oraz jaki mamy cel. Nie działamy tym samym na chybił trafił, tylko dążymy do celu jasno obrysowaną ścieżką. Dzięki temu łatwiej nam uzyskać to, co na początku zaplanowaliśmy. Nasze działania są bardziej uporządkowane oraz metodyczne, dzięki czemu przygotowujemy się na sukces – nie przegraną.

Obmyślanie kariery zawodowej umożliwia także konkretne kształtowanie własnego życia zawodowego, nie zaś ufanie w przypadek. Ponadto pomaga nam też pielęgnować swój sposób bycia. Planując rozwój zawodowy, spostrzeżesz, że zwiększy się Twoje zdecydowanie. Pracownik, który doskonale wie, jaki obrał cel, jest bardziej swobodny wobec współpracowników, czuje się mocniejszy, mniej bezradny, a przede wszystkim nie zachowuje się pasywnie. Do swoich zajęć oraz kariery odnosi się pragmatycznie oraz z wyobraźnią – wspomniane cechy bez dwóch zdań definiują człowieka cenionego zawodowo.

To od naszego podejścia w przeważającej mierze zależy to, jak powinna się prezentować linia naszej kariery i jak będzie się kształtował nasz rozwój kompetencji. Aktualnie zdobycie, a także utrzymanie dobrego stanowiska pracy jest nieprzeciętnie trudne, rynek pracy ustawicznie ulega poważnym zmianom, stąd każdy z nas powinien potrafić się dostroić do zmiennych warunków rynku pracy. Aby móc się określać wartością dodaną dla pracodawcy, nieodzowne będzie zarysowanie drogi własnego awansu. Aby coś osiągnąć, trzeba włożyć w to wiele pracy oraz trudu, żaden pracodawca nie zapuka do nas i nie przedstawi nam niezwykłych warunków zatrudnienia. Dlatego jak najszybciej rozważ indywidualną drogę kariery, a przy tym wyznacz sobie cele, do jakich zamierzasz zmierzać i przede wszystkim – które masz możliwość osiągnąć. Przekonasz się, że planowanie rozwoju zawodowego da Ci zaskakująco dużo zysków.

Tekst napisany przez szukampracy.pl